Esencje

Szybkie i smaczne obiady po szkole

2016-09-20

Nadeszło nieuchronne. Dzwoni budzik i przecieramy oczy ze zdziwienia, że już trzeba wstawać. Szybkie śniadanie w locie, bo za chwilę trzeba ruszyć – dzieci odprowadzić do przedszkola, odwieźć „starszaki do szkoły”, by potem pędzić do pracy.

Kuchenny przybornik na jesień

2016-09-15

Zmiany za oknem, zmiany w kuchni. Dumnie wkraczają do niej grzyby, powracają polędwiczki, mięsne szaszłyki, pieczenie, królują sezonowe warzywa i owoce. Te dary jesieni posłużą do przygotowania doskonałych dań. ...

W dobrym sosie... na grillu

2016-05-19

Kiedy na naszym talerzu znajdzie się już aromatyczny i chrupiący kawałek mięsa, chcielibyśmy, by wszystko wypadło idealnie. Musimy więc odpowiednio i starannie dobrać dodatki, dzięki którym smakować ono będzie jeszcze lepiej.

Wielkanoc pachnąca sosami

2016-03-22

Uwielbiamy ten moment - kiedy z piekarnika wyjmujemy parującą jeszcze pieczeń, a jej zapach wypełnia cały dom. Kiedy pojawia się na świątecznie udekorowanym stole, są przy nim już wszyscy domownicy. I kropka nad „i” – czas na sos, dzięki któremu danie będzie prawdziwym wielkanocnym rarytasem.

Na Wielkanoc - pieczeń idealna

2016-03-17

Święta to czas, kiedy chcemy sobie pozwolić na przyrządzenie wyjątkowych dań – ma być „na bogato” – wystawnie i przede wszystkim smacznie! Często wtedy wybór pada na pieczeń, ale niestety wiąże się z nią kilka obaw – co zrobić, aby była doskonale doprawiona, wyrazista w smaku, i co bardzo ważne – nie możemy jej przesuszyć.