Esencje

Świąteczne wpadki w kuchni. Jak uratować bożonarodzeniowe dania?

2016-12-14

Święta nie odbędą się bez tradycyjnych potraw. Planujemy wcześniej, robimy zakupy, a jednak zdarza się, że podczas gotowania barszcz nagle traci kolor, a pieczone mięso wychodzi za suche. Co zrobić w takiej sytuacji? Oto kilka porad Piotra Murawskiego, szefa kuchni Knorr, jak poradzić sobie w kryzysowej sytuacji i uratować świąteczne potrawy.

Nudel zupa, karminadle, a na deser moczka, czyli kuchnia po śląsku

2016-12-08

Kuchnia śląska jest pyszna i zaskakująca w swoich regionalnych nazwach. Rolady, kluski śląskie, modra kapusta... na samą myśl chce się zrobić przerwę na obiad! Czas zatem poznać przepisy, które sprawdzą się podczas zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

Szybkie i smaczne obiady po szkole

2016-09-20

Nadeszło nieuchronne. Dzwoni budzik i przecieramy oczy ze zdziwienia, że już trzeba wstawać. Szybkie śniadanie w locie, bo za chwilę trzeba ruszyć – dzieci odprowadzić do przedszkola, odwieźć „starszaki do szkoły”, by potem pędzić do pracy.

Kuchenny przybornik na jesień

2016-09-15

Zmiany za oknem, zmiany w kuchni. Dumnie wkraczają do niej grzyby, powracają polędwiczki, mięsne szaszłyki, pieczenie, królują sezonowe warzywa i owoce. Te dary jesieni posłużą do przygotowania doskonałych dań. ...

W dobrym sosie... na grillu

2016-05-19

Kiedy na naszym talerzu znajdzie się już aromatyczny i chrupiący kawałek mięsa, chcielibyśmy, by wszystko wypadło idealnie. Musimy więc odpowiednio i starannie dobrać dodatki, dzięki którym smakować ono będzie jeszcze lepiej.